FOTOAPARATO DIRŽELIS IŠ TAUTINĖS JUOSTOS 

Fotografavimas daugeliui asocijuojasi su maloniu laisvalaikio praleidimu. Pastaruoju metu fotografavimas pradėjo sparčiai populiarėti ne tik kaip darbas, tačiau ir kaip hobis, o juk daugelis pasvajoja ir apie tai, kaipgi būtų įmanoma suderinti darbą su pomėgiais, jog kiekvieną dieną darbe jaustumėtės kaip šventėje. Dėl šių priežasčių fotoaparatų rinka pradėjo smarkiai plėstis. Žmonės apsirūpina ne tik savo poreikius atitinkančiais fotoaparatais, tačiau ir įvairiais priedais bei aksesuarais. Vis dėlto, dažnai užmirštama, kokioje didžiame ir gražiame krašte mes gyvename – tokį nuostabų kraštovaizdį bei turtingas istoriškai bei kultūriškai vietas fotografuoti norėtų ne vienas. Mūsų šalies gamtoje užfiksuoti vaizdai yra dažnai melancholiški, bet tuom ir patrauklūs, tad kodėl gi nepadėkojus gimtajai šaliai ir nepanaudojus kokio nors, kad ir nedidelio, aksesuaro fotoaparatui?

Vienas originaliausių būdų, kaip galėtumėte puoselėti Lietuvos tradicijas bei padėkoti už nuostabius vaizdinius būtų fotoaparato dirželis iš tautinės juostos. Fotoaparato dirželis yra neatsiejama kiekvieno fotografo dalis, ypač to, kuris stengiasi fotografuoti profesionaliai. Naudodami dirželį, pagamintą iš tautinės juostos, jūs nebyliai pasakote ačiū, kad gimėte tokioje nuostabioje šalyje, kuri suteikia visko, ko reikia jūsų hobiui ar darbui. Taip pat jūs puoselėjate Lietuvos tradicijas bei etnografiją, kuri kaupiama jau netoli tūkstančio metų. Daugelis žmonių užmiršta, kad saugoti savo tradicijas yra ne pareiga, bet pasididžiavimas, kadangi ne kiekviena Europos valstybė gali pasigirti tokiomis giliomis tradicijomis. Mūsų šalis yra turtinga ne tik vaizdiniais, bet ir istoriniu paveldu, o mums, lietuviams, yra suteikta galimybė didžiuotis, kad gimėme tokioje didžioje šalyje.

Nuo senovės buvo įprasta austi juostas iš vilnonių siūlų, dažniausiai šiomis juostomis lietuviai apsijuosdavo juosmenį. Tačiau tautinės juostos, skirtos fotoaparato dirželių gamybai, audžiamos rankomis pačių tautodailininkų iš medvilninių siūlų – tai garantija, kad juostos yra ne tik tvirtos ir saugios naudojimui, tačiau ir patogios – maloniai apgaubia kaklą jo nedirgindamos. Kiekvienos juostos raštai – unikalūs ir autentiški - labai maža tikimybė, kad kur nors dar pamatysite tokių pačių spalvų ir raštų kombinaciją.  Fotoaparato aksesuarai puošia ne tik jūsų fotoaparatą, bet ir jus pačius. Taigi, didžiuokitės savo šalimi, naudokitės jos dovanomis, fotografuokite – nes tai vieta, kur labiausiai jūsų talentas gali atsiskleisti, kaip kad sakė Pranciškus Asyžietis: „žydėk ten, kur esi pasodintas!“ 

Fotoaparato dirželis iš tautinės juostos