POVAS IR TAUTIŠKUMAS

Povas – vienas gražiausių ir labiausiai akį traukiančių paukščių. Šis ryškiaspalvis plunksnuotis – šlovės, originalumo ir karjeros simbolis. Nors povo tėvynė – pietų Indija ir Ceilonas, tačiau jis žinomas ir paplitęs visame pasaulyje. Povas minimas net biblijoje ir manoma, jog karalius Saliamonas apie 1000 metus prieš mūsų era šį paukštį atgabeno į žadėtąją žemę. Babiloniečiams ir persams šis paukštis buvo tarsi karališkasis globėjas, o krikščionims – prisikėlimo ir nemirtingumo simbolis.

Lietuvoje šis paukštis žinomas kaip dvarų puošmena. Indijoje jis dėl savo puošnių uodegos plunksnų vėduoklės laikomas saulės simboliu (ne veltui povas baltų astrologijoje – liūto atitikmuo). Islame jis yra kosmoso arba didžiųjų dangaus kūnų – saulės ir mėnulio simbolis. Pagal fengšui povas – vienas stipriausių talismanų. Jis neša laimę, sėkmę darbe ir karjeroje. Manoma, kad amuletai su povo atributika skatina įgyvendinti naujas idėjas ir siekti didelių tikslų. Senovės Kinijoje tikėta, kad povų plunksnos namuose pritraukia visokias namų gėrybės, meilę, garbę bei apsaugo jų savininką nuo nelaimių.

Povas puikiai reprezentuoja aksesuarų prasmę – juk patinai turi puošnias uodegos plunksnas, kurias tuoktuvių metu demonstruoja patelėms. Paukštis vaikšto išdidus, puikuodamasis spalvingomis uodegos plunksnomis. Plunksnų raštas primena akis, o jos – išminties simbolis. Tad mūsų siekis – kad tautinius aksesuarus nešiojantieji taptų ne tik patrauklesni, bet ir spindėtų išmintimi bei tyra meile savo kilmei.

Ne veltui ponaspovas.lt logotipe pasirinkta vaizduoti visiškai baltą povą su pakelta uodega – juk balta spalva simbolizuoja dvasinį pakylėjimą bei harmoniją, o pakelta uodega - didelę sėkmę. Šis įspūdingas paukštis – tai didybės, grožio ir nemirtingumo simbolis, tam tikra prasme atspindintis mūsų tautos stiprybę – ne kartą atsistojome ant kojų, nepasidavėme gniuždymams ir tarsi iš naujo atgimėme. Povo didybė – tai mūsų istorija, grožis – tai liaudies meno unikalumas, nemirtingumas – tai mūsų laisvė ir troškimas būti savimi. Povas simbolizuoja stiprybę, nes savo kojomis gali netgi įveikti gyvatę, visai kaip mes: būdami palyginti maža tauta, istorijoje ne kartą pasižymėjome galia įveikti daug kartų didesnį priešą...

Ponaspovas.lt – vieta, kur rasite visko, ko gali prireikti elegantiškai atrodyti norinčiam patriotui ar tiesiog mylinčiam šį kraštą atvykėliui. Juk dėl grožio povas buvo išrinktas laimės ir klestėjimo simboliu – tad šių gėrybių linkime ir mūsų Lietuvai bei kiekvienam Jūsų.