NAUJA STILIAUS TENDENCIJA - LIETUVIŠKI AKSESUARAI

Lietuva – viena seniausių Europos tautų, o mūsų šaknys siekia netoli tūkstančio metų. Nenuostabu, kad per tokį milžinišką laiko tarpą prikaupėme neišsemiamus kultūros bei tradicijų klodus. Daug kovų laimėta, daug kančių patirta bei kautasi dėl laisvės ir, vis dėl to, nepaisant iššūkių, galime didžiuotis būdami laisvi laisvoje šalyje! Rodos, vis tyliau mūsų kasdienybėje skamba turima nepriklausomybė. Vis dėlto, ne visi apie tai užmiršom, ir, rodos, užgimė nauja karta, mielai įsitraukianti į kultūrinį bei patriotinį Lietuvos gyvenimą. Net svetur studijuojantys ar dirbantys lietuviai nepraleidžia progos užsieniečiams skelbti apie mūsų kalbos turtingumą, istorinę įvairovę ir, be abejo, jog kadais buvom didžiausi Europoje... Dauguma V. Europos šalių gali tik pasvajoti apie tokį istorinį, tradicinį bei kultūrinį paveldą. Tačiau visai nebūtina tautiškumo bei pasididžiavimo savo Tėvyne skelbti garsiai – kodėl gi to nepadarius subtiliu būdu – neužmirštant to, kas esame, iškėlus galvą sakant, jog esame lietuviai bei į savo aksesuarus ar aprangą įtraukiant autentiškus ar stilizuotus tautinius motyvus.

Pavyzdžių toli ieškoti nereikia – tai gali būti ir austas tautinis kaklaraištis (beje, itin pamėgtas gerb. V. Landsbergio ir tapęs jo „kreditine kortele“ net tarptautiniuose posėdžiuose) ar varlytė su šalies trispalve, vyčio simboliu, baltų simboliais bei kitais etno-motyvais. Mados pasaulis kinta, vis labiau vertinamas natūralumas, o ir žmonių fantazija tapo kur kas platesne – ryškėja tendencija išsiskirti ir išeiti iš masinės gamybos rėmų, o folk-motyvai, kurių anksčiau neretai gėdytasi, dabar mielai naudojami kuriant unikalų stilių ar garsiausių mados namų kolekcijas. Šiek tiek tautinių komponentų – ir jūs ne tik pritrauksite aplinkinių dėmesį, bet ir tapsite įdomia, intriguojančia asmenybe, skatinančia daugiau sužinoti apie savo kilmę.

Na, o jei jums mūsų trispalvė kiek per ryški, galima rinktis minimalistinius aksesuarus – itin solidžiai atrodo sąsagos su vyčio ar gedimino stulpų simbolika (beje, ne visiems žinoma, jog būna ne tik vyriškos, bet ir moteriškos sąsagos!) Tad nesibodėkime savyje prabudinti jau tūkstantmetį gyvuojančio lietuvio dvasią!

Baltiški aksesuarai, odinė apyrankė